مصرف آب فواید بیشماری برای سلامتی دارد که کمک به کنترل وزن، چربی سوزی، حفظ ساختار سلولی و بهبود سلامت دهان تنها مواردی از آن به حساب می‌آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت پیشخوان خدمات ایرانیان ؛ نوشیدن آب به مقدار مناسب دارای فواید زیادی برای سلامتی است و بسیاری آن را اکسیر زندگی لقب داده اند. آب نزدیک به ۷۰ درصد از بدن انسان را تشکیل می‌دهد و روی تک تک سلول‌ها تاثیر می‌گذارد تا آب مورد نیاز بدن تامین شود، از بدن سم زدایی و دمای بدن حفظ شود که این اقدامات به نوبه خود به زندگی سالم کمک می‌کند.
– یکپارچگی ساختار سلول: برای حفظ یکپارچگی سلول‌هایی مانند مو، پوست و ناخن مصرف آب ضروری است و تا حدی به تولید کلاژن که خاصیت ضد پیری دارد کمک می‌کند.
– حفظ دمای بدن: حفظ تعادل مایعات برای حفظ دمای بدن عامل کلیدی است. برای اینکه آنزیم‌ها به درستی کار کنند، مهم است که دمای بدن حفظ شود. در غیر این صورت بیشتر عملکرد‌های بدن ممکن است متوقف بماند.
– چربی سوزی: نتایج تعدادی از مطالعات حاکی از آن است مصرف آب با کاهش چربی بدن مرتبط است، زیرا مصرف آب آشامیدنی به کاهش وزن کمک می‌کند.
– حفظ رطوبت بدن: تشنگی آخرین نشانه کمبود آب است بنابراین کاملا ضروری است که فرد به مقدار کافی آب بنوشد. کمبود آب بدن باعث افت سطح انرژی و ضعیف شدن سیستم ایمنی می‌شود.
– کمک به هضم غذا و حفظ سلامت دهان: یکی از رایج‌ترین سوالاتی که پرسیده می‌شود این است که چه زمانی برای نوشیدن آب مناسب است؟ قبل از غذا؟ بعد از غذا؟ در حین غذا؟ نوشیدن آب در تمام این سه مرحله به هضم بهتر غذا کمک می‌کند. این ماده تولید بزاق که حاوی الکترولیتها، مخاط و آنزیم است را تسهیل کرده که به هضم غذا کمک می‌کند و باعث حفظ سلامت دهان می‌شود. هضم غذا از دهان شروع می‌شود و با افزایش سن تولید بزاق نیز کاهش می‌یابد. اگر احساس می‌کنید دهان شما خشک است، میزان مصرف آب را افزایش دهید.
– کمک به سم زدایی: مهمترین عملکرد آب سم زدایی است که به نوبه خود به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. در طول روز سموم بسیاری چه از طریق محیط زیست و چه از طریق مواد غذایی در بدن جمع می‌شوند. سم زدایی از طریق ادرار، مدفوع و عرق اتفاق می‌افتد همچنین تعریق به حفظ دمای بدن کمک می‌کند. نوشیدن آب ناکافی ممکن است به یبوست و سنگ کلیه منجر شود.